Daftar Masuk
Iklan

 

 

 
Menu Utama
Muka Depan
Berita
Pengumuman
Hebahan
Info PERSAMA
Mengenai Persatuan
Ahli Jawatankuasa
Senarai Ahli Institusi PERSAMA
Pendaftaran Ahli PERSAMA
Warkah Berita PERSAMA
Kemaskini Maklumat Pengguna
Senarai Ahli PERSAMA Seumur Hidup
Info OMK 2017
Surat Hebahan OMK 2017
Borang Bayaran OMK
Info OMK
Keputusan OMK 2016
Keputusan Terdahulu
Contoh Soalan - OMK 2013
Contoh Soalan - OMK 2014
Contoh Soalan - OMK 2015



 
Penyertaan Pasukan PERSAMA di Raffles Invitational Mathematical Olympiad 2014
Wednesday, 05 February 2014

Satu kontinjen dari PERSAMA telah menyertai pertandingan Raffles Invitational Mathematical Olympiad 2014 (RIMO 2014) yang telah diadakan di Raffles Institution, Singapura, pada 20-25 Januari 2014.

 

Kontinjen PERSAMA terdiri daripada: Khong Yi Kye (SMJK Sin Min, Kedah) Muhammad Haaziq Iqbal b. Roslaili (MRSM Pontian, Johor) Shazryl Shafyz b. Zulrushdi (SMK USJ 12, Selangor) Yeoh Zi Song (SMJK Chung Ling, Pulau Pinang).

 

Kontinjen tersebut telah diiringi oleh jurulatih En. Mohd Suhaimi bin Ramly. Para peserta tersebut telah dipilih melalui siri Bengkel International Mathematical Olympiad yang diadakan pada bulan Disember 2013 dan Januari 2014, anjuran bersama PERSAMA, Kementerian Pendidikan dan Pusat PERMATApintar Negara.

 

Pertandingan RIMO 2014 disertai oleh 20 buah sekolah menengah dari Malaysia, Singapura, Thailand, Indonesia, China, Hong Kong dan Perancis. Pertandingan yang diadakan setiap dua tahun ini telah diasaskan pada tahun 2012, membabitkan pelajar sekolah menengah daripada sekolah-sekolah yang dijemput oleh pihak penganjur, Raffles Institution.

 

Pasukan PERSAMA berjaya memenangi dua pingat perak melalui saudara Khong Yi Kye dan saudara Yeoh Zi Song, serta dua anugerah Sanjungan Kehormat (Honorable Mention) melalui saudara Muhammad Haaziq Iqbal dan saudara Shazryl Shafyz.

 

Pada tahun 2012, pasukan PERSAMA telah memperoleh satu pingat perak melalui saudara Anzo Teh Zhao Yang (SMJK Chung Ling Butterworth) dan satu pingat gangsa melalui saudara Justin Lim Kai Ze (Sekolah Tinggi Kluang).

 

Soalan-soalan RIMO 2014:
 
Senarai Penuh Nama Pelajar Yang Terpilih
Thursday, 02 January 2014
1. Aaron Saw Min Sern, SMJK Chung Ling
2. Ashraf Aiman b. Mohamad Faizal, MRSM Pontian
3. Chew Jie Heng, Pusat PERMATApintar Negara
4. Chok Sean, SMJK Katholik PJ
5. Chong Jing Quan, SMJK Chung Ling
6. Eng Ying Xuan, SMJK Sacred Heart
7. Foo Yang, SMJK Phor Tay
8. Hanissa bt. Shamsuddin, SMK Putrajaya Presint 18(1)
9. Joanna Tan Ern Ern, SMJK Chung Ling Butterworth
10. Khairul Ikmal b. Ibrahim, MRSM Mukah
11. Khoo Zi Xian, SMJK Chung Hwa Confucian
12. Koh Kai Siang, SMJK Sin Min
13. Kow Hong Zhang, SMJK Sin Min
14. Law Jer Dong, SMK Seafield
15. Law Wen Xuan, Pusat PERMATApintar Negara
16. Lee Anson, SMJK Chung Ling Butterworth
17. Lee Su Shyan, SMK USJ 12
18. Lim Beng Lin, Pusat PERMATApintar Negara
19. Lim Han Sheng, SMJK Sin Min
20. Mak Whye Jin, Pusat PERMATApintar Negara
21. Manarina bt. Mohamad Ridzuan, MRSM Balik Pulau
22. Mohammad Ishak b. Mohd Ariffin, Sekolah Sultan Alam Shah
23. Mok Siao Chi, SMJK Katholik PJ
24. Muhammad Arman Aizat b. Nor Azhan Hakim, Sekolah Sultan Alam Shah
25. Muhammad Luqman Hakim b. Ab Ghani, MRSM Pendang
26. Muhammad Radzi b. Abdul Razak, MRSM Tun Abdul Razak
27. Muhammad Saqif b. Badlishah, MRSM Pendang
28. Muhd Aiman b. Ahmad Suhaimi, Sekolah Sultan Alam Shah
29. Ng Tze Donn, SMJK Katholik PJ
30. Ong Chung Yean, SMJK Chung Ling
31. Patricia Dinang A/K Patrick, MRSM Mukah
32. Peong Wei Zhen, SMK Tinggi Kluang
33. Sean Gee Zhing, SMJK Yok Bin
34. Teh Kuan Ting, SMJK Sin Min
35. Teoh Siew Huey, SMJK Perempuan China P.Pinang
36. Uday Kantilal Patel, MRSM Tun Abdul Razak
37. Wong Hong Weng, SMJK Chung Ling
38. Anzo Teh Zhao Yang
39. Gabriel Seng Qi Wen, SMJK Katholik PJ
40. Hoo Zhi Yee, SMK Tinggi Kluang
41. Ivan Chan Kai Chin, SMJK Phor Tay
42. Justin Lim Kai Ze
43. Khong Yi Kye
44. Muhammad Haaziq Iqbal b. Roslaili
45. Shazryl Shafyz b. Zulrushdi
46. Tan Kin Aun, SMJK Chung Ling Butterworth
47. Teh Zee Hoe, SMJK Katholik PJ
48. Teoh Yen Fu, SMJK Sin Min
49. Theam Wing Chun, SMJK Sin Min
50. Wong Soon Jie, SMK Kota Kemuning
51. Yeoh Zi Song, SMJK Chung Ling
 
Bulletin of the Malaysian Mathematical Sciences Society Vol 37 Num 1 2014
Monday, 16 December 2013
Klik sini untuk lihat isi kandungan penuh Bulletin of the Malaysian Mathematical Sciences Society Volume 37 • Number 1 • 2014
 
Senarai Penuh Nama Pelajar Yang Terpilih
Wednesday, 04 December 2013
1. MOHAMMAD ISHAK B MOHD ARIFFIN, SEKOLAH SULTAN ALAM SHAH
2. MUHAMMAD ARMAN AIZAT B NOR AZHAN HAKIM, SEKOLAH SULTAN ALAM SHAH
3. MUHD AIMAN B AHMAD SUHAIMI, SEKOLAH SULTAN ALAM SHAH
4. YEOH ZI SONG, SJK(C) CHONG TEIK
5. KHOO ZI XIAN, SMJK CHUNG HWA CONFUCIAN
6. AARON SAW MIN SERN, SMJK CHUNG LING
7. CHONG JING QUAN, SMJK CHUNG LING
8. ONG CHUNG YEAN, SMJK CHUNG LING
9. WONG HONG WENG, SMJK CHUNG LING
10. JOANNA TAN ERN ERN, SMJK CHUNG LING BUTTERWORTH
11. LEE ANSON, SMJK CHUNG LING BUTTERWORTH
12. TAN KIN AUN, SMJK CHUNG LING BUTTERWORTH
13. CHOK SEAN, SMJK KATHOLIK PJ
14. GABRIEL SENG QI WEN, SMJK KATHOLIK PJ
15. MOK SIAO CHI, SMJK KATHOLIK PJ
16. NG TZE DONN, SMJK KATHOLIK PJ
17. TEH ZEE HOE, SMJK KATHOLIK PJ
18. TEOH SIEW HUEY, SMJK PEREMPUAN CHINA P.PINANG
19. FOO YANG, SMJK PHOR TAY
20. IVAN CHAN KAI CHIN, SMJK PHOR TAY
21. ENG YING XUAN, SMJK SACRED HEART
22. KOH KAI SIANG, SMJK SIN MIN
23. LIM HAN SHENG, SMJK SIN MIN
24. TEOH YEN FU, SMJK SIN MIN
25. SEAN GEE ZHING, SMJK YOK BIN
26. WONG SOON JIE, SMK KOTA KEMUNING
27. HANISSA BT SHAMSUDDIN, SMK PUTRAJAYA PRESINT 18(1)
28. LAW JER DONG, SMK SEAFIELD
29. HOO ZHI YEE, SMK TINGGI KLUANG
30. PEONG WEI ZHEN, SMK TINGGI KLUANG
31. LEE SU SHYAN, SMK USJ 12
32. AMIR FARIQ BIN ANNUAR, KOLEJ YAYASAN SAAD MELAKA
33. NUR FATIHAH ATHIRA BINTI MUHAMAD, KOLEJ YAYASAN SAAD MELAKA
34. MANARINA BINTI MOHAMAD RIDZUAN, MRSM BALIK PULAU
35. KHAIRUL IKMAL BIN IBRAHIM, MRSM MUKAH
36. PATRICIA DINANG AK PATRICK, MRSM MUKAH
37. MUHAMMAD LUQMAN HAKIM BIN AB GHANI, MRSM PENDANG
38. MUHAMMAD SAQIF BIN BADLISHAH, MRSM PENDANG
39. ASHRAF AIMAN BIN MOHAMAD FAIZAL, MRSM PONTIAN
40. MUHAMMAD RADZI B ABDUL RAZAK, MRSM TUN ABDUL RAZAK
41. UDAY KANTILAL PATEL, MRSM TUN ABDUL RAZAK
42. AHMAD HAIKAL BIN KAMALUDIN, PUSAT PERMATAPINTAR NEGARA
43. CHEW JIE HENG, PUSAT PERMATAPINTAR NEGARA
44. LAW WEN XUAN, PUSAT PERMATAPINTAR NEGARA
45. LIM BENG LIN, PUSAT PERMATAPINTAR NEGARA
46. MAK WHYE JIN, PUSAT PERMATAPINTAR NEGARA
47. ANZO TEH ZHAO YANG
48. JUSTIN LIM KAI ZE
49. KHONG YI KYE
50. SHAZRYL SHAFYZ B. ZULRUSHDI
51. MUHAMMAD HAAZIQ IQBAL B. ROSLAILI
52. Theam Wing Chun, SMJK Sin Min
53. Kow Hong Zhang, SMJK Sin Min
54. Teh Kuan Ting, SMJK Sin Min
 
Simposium Kebangsaan Sains Matematik ke-21
Friday, 18 October 2013


Klik sini untuk lihat isi kandungan penuh Simposium Kebangsaan Sains Matematik ke - 21


Selanjutnya...
 
<< Awal < Sebelumnya 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Berikutnya > Akhir >>

Hasil 55 - 63 dari 115
a site by Aidan    
admin

© 2007 PERSAMA